SABUN YAPIMI VE TREND MODELLER
17 Sep
SABUN YAPIMI VE TREND MODELLER

SABUN YAPIMI VE TREND MODELLER

            Evde yapılabilecek hobiler arasında yeni trend sabun yapımı. Bir çok yerde kokulu sabun ya da butik sabun olarak adlandırılan ve özel kalıplar ile muhteşem tasarımlara sahip olan sabunlar sayesinde bir çok insan bu eğlenceli hobisini evde para kazanmak için değerlendiriyor. Bu aralar siz de ne yapsam diye düşünüyorsanız, zevkinize uygun sabun kalıpları satın alarak istediğiniz şekilde sabunlar yapabilirsiniz.

            Sabun yapımına başlamadan önce ihtiyacınız olacak bir kaç malzemeyi satın almalısınız. Bunlar; sabun bazı, sabun kalıpları, isteğinize bağlı olarak kokulu yağlar ve renklendiriciler olacaktır. Temel malzemeler bunlar olsa da yapım aşamasında mikrodalga fırın, karıştırmak için çubuklar ve cam kaplara ihtiyacınız olacak.

            Kalıplarınızın boyutuna göre istediğiniz sabun miktarını belirledikten sonra, sabun küplerini ısıya dayanıklı bir cam kap içerisinde mikrodalga fırına koyarak erimelerini sağlayın. Erimiş karışımı mikrodalgadan çıkardıktan sonra hafifçe soğumasını bekleyin. Bu noktadan sonra istediğiniz kokulu yağı ve renklendiriciyi karışıma ekleyerek, yavaşça karıştırın ve dağılmasını sağlayın. Şimdi bu karışımı kalıplara dökme vakti.

            Kalıplara yaydığınız sabun karışımının tamamen donması için 10 saat kadar beklemeniz gerekiyor. Tamamen kuruduğunda kalıptan dikkatlice çıkarabilirsiniz. Eğer yapım aşamasında esansiyel bir koku eklediyseniz, kullanıncaya kadar plastik bir kapta muhafaza etmeniz sabunun özelliğini korumanızı sağlayacaktır. İçeriğini bildiğiniz bu harika sabunlar ile sevdiklerinize hediyeler verebilir, dilerseniz ek iş olarak kazanç elde edebilirsiniz.

            Trend Modeller

            Banyonuzda hoş dokunuşlar için kendinizin yapabileceği sabunların dışında nikah şekeri, doğum günü hediyesi, baby shower ya da sünnet töreni gibi özel günlerinizde de kokulu sabunlarınız ile sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Hoş bir hediye ile uzun zaman hatırlanmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan sabunların öyle çok modeli mevcut ki...

            Düğün konseptine uygun renkteki sabunlar üzerine özel yazılar ile süslenerek nikah şekeri yerine dağıtılan sabunlar son dönemde oldukça moda. Yine melek kanatlı bebek şekilli parlak sabunlar, yeni doğan bebekler için dağıtılan hediyelikler kapsamında yeni annelerden oldukça ilgi görüyor. Aynı şekilde bebek arabası, emzik, minik bir sepet içerisindeki bebek, patik şeklindeki hayal gücünü zorlayan sabunlar da en çok tercih edilen bebek hediyelikleri arasında.

            Hem ev dekorasyonunda, hem de banyolarınızda güvenle kullanabileceğiniz sabunlar yapmak isterseniz bir buket gül şeklinde sabunlara ne dersiniz? Çubuklar üzerine sabitleyerek, vazo içerisine eklenen çiçek biçimli sabunları tüller, boncuklar ya da boyalar ile süsleyebilir evin farklı köşelerinde hoş bir yapı elde edebilirsiniz.

            Sabun yaparken şeffaf malzeme içerisine eklenecek küçük parçalar, ortaya çıkacak olan sabunlara hoş bir görüntü kazandıracaktır. Bu kapsamda kurumuş gül yaprakları, tarçın parçacıkları ya da kuru portakal kabuklar ile harika dekoratif sabunlar elde edebilirsiniz.

Leave a Comment (s)

* Type Code