MUM YAPIMI VE TREND MODELLER
17 Sep
MUM YAPIMI VE TREND MODELLER

MUM YAPIMI VE TREND MODELLER

            İşlevsel bir ürün olmasının yanı sıra ev dekorasyonunda çok özel bir yeri olan mumları kendi estetik anlayışınıza ve zevkinize göre yapabileceğinizi biliyor musunuz. Yine çok özel olan mumları sevdiklerinize hediye olarak sunabilir, dilerseniz özel günlerinizde yapabileceğiniz minik mumlar ile akıllarda yer eden bir el yapımı hediyelik sunabilirsiniz. Mis kokulu, rengarenk ve iç açıcı mumları istediğiniz boyut, renk ve tasarımlarda yapmak için bir kaç mum yapım malzemesi ile püf noktalarına ihtiyacınız olacak.

            Mum Malzemeleri ve Yapımı

            Hayalinizdeki şık mumu yapmak için öncelikle parafin veya bal mumu, fitil, gıda boyası, ısıya dayanıklı bir cam kavanoz ve zevkinize göre seçtiğiniz bir bitki yağına ihtiyacınız olacak.

            Öncelikle mum yapacağınız alanı bir streç film ya da gazete kağıdı ile kaplamanız gerekiyor. Çünkü parafin eriyebilen ve damladığı yerde leke bırakabilen bir malzemedir. Diğer tüm malzemeler hemen yanı başınızda olmalıdır ki seri olmak zorunda olduğunuz zamanlarda vakit kaybetmeyin.

            Büyükçe bir tencereye bolca su ekledikten sonra, istediğiniz kadar parafini ısıya dayanıklı bir cam kap içerisinde tencerenin üzerine yerleştirmelisiniz. Buradaki amaç parafin denilen maddeyi benmari usulde eritmektir. Cam kabın taban kısmı ile su birbirine değmemelidir. Parafin erirken, silikon bir spatula ile karıştırabilirsiniz.

            Parafin erirken, kullanacağınız fitili, mum oluşturacağınız kabın içerisine sabitleyebilirsiniz. Sabitlemek için boyu kavanozdan uzun olan fitillerin taban kısımlarını güçlü bir yapıştırıcı ile kavanozun dibine yapıştırabilirsiniz. Sonraki adımda kullanmak istediğiniz kokudan 5-6 damla ve istediğiniz renk yoğunluğuna göre gıda boyasını eriyen parafin içerisine ekleyip bir dakika kadar iyice karıştırın.

            Geldik en keyifli aşamaya. Elde ettiğiniz karışımı, fitili hafifçe tutarak kavanozun içerisine dökün ve bir kaç saat sertleşmesini bekleyin. Artık harika mumunuz hazır! Cam kavanozun dışını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

            Trend Modeller

            Nikah, düğün, sünnet töreni, diş buğdayı, bebek doğum günü gibi özel günlerde sevdiklerinize hoş bir hediye vermek istiyorsanız kendi el emeğiniz ile hazırlanmış mumlar harika bir hediye olacaktır. Son zamanlarda minik cam kavanozlar içerisine hazırlanan ve düğün konsept rengi ile uyumlu olan mumlar nikah şekeri olarak dağıtılmaya başlandı. Dilerseniz hoş bir yazı ile davetlilerinize sürpriz bir anı bırakabilirsiniz.

            Yeni doğmuş bebeği görmeye gelen sevdikleriniz için rengarenk mumlar ile beklenmedik bir hediye verebilir veya bebeğinizin ilk yaş gününde içerisinde farklı dekoratif malzemeler olan şeffaf mumlar ile sürpriz yapabilirsiniz. Herkes bu hoş kokulu ve renkli mumlardan almak için heyecanlanacak!

            Ev dekorasyonunun olmazsa olmazları arasında sayılan mumlar için ise içi oyulmuş kütük parçalarını, minik vazoları, içi boş ampulleri ya da farklı tasarımdaki minik kavanozları kullanabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olarak ortaya çıkacak olan kokulu mum yapımı sayesinde hatrı sayılır bir gelir dahi elde etmeniz mümkün...

Leave a Comment (s)

* Type Code