KÜKÜRT VE NAFTALİN KARIŞIMI
17 Sep
KÜKÜRT VE NAFTALİN KARIŞIMI

KÜKÜRT VE NAFTALİN KARIŞIMI

            Yılan, akrep, kertenkele gibi sürüngenler eko sistemde önemli bir yer  teşkil etse de insanoğlu için çoğu zaman zarar arz etmektedir. Özellikle bağ bahçe işleri ile uğraşan çiftçiler ile kümes hayvancılığı işi yapan kişiler için ciddi risklerdendirler. Tarım alanları ile yaşam yerleri gibi yerlerde bu canlılar için bir çok korunma yöntemi uygulanır. Bunlardan biri de kükürt ve naftalin karışımı ile elde edilen kimyasal içeriklerin kullanılmasıdır.

            Kükürt doğada yaygın olarak bulunan ve eski zamanlarda çamaşırların beyazlatılması, mikropların öldürülmesi amacı ile kullanılmış bir elementtir. Limon sarısı renginde olan bu madde günümüzde tarım alanlarında toprağın verimli hale getirilmesinde; sağlık sektöründe ise bir çok hastalığın tedavisinde ve hayvanlarda ise mide - bağırsak parazitleri üzerinde yaygına kullanılır.

            Naftalin ise beyaz renkli, güçlü bir kokuya sahip hidrokarbon grubunda yer alan bir maddedir ve petrolün ayrıştırılması ile elde edilir. Evlerde güvelerden korunmada kullanılmaktadır. Aynı zamanda böcekler üzerinde toksik etki sağlayarak öldürücü bir etki yaratır.

            Naftalin ve Kükürt

            Yılan, akrep, kertenkele gibi sürüngenler doğanın bir parçası olsa da insanlar tarafından çeşitli sebepler ile uzaklaştırılmaya çalışılan canlıların başında gelirler. Onlarla mücadele konusunda bir çok yöntem olsa da yılanla mücadelede kimyasal yöntemler en etkili olanlarıdır.

            Bilindiği üzere yılan, kertenkele gibi sürüngenler keskin kokuları sevmezler. Bu nedenle koku bakımından keskin olan kükürt ve naftalin gibi maddeler mücadele yöntemlerinde en başta gelir. Ancak kükürdün suda erimeyen cinsten olması önemlidir. Aksi halde yağmur veya suyla temas ederse kükürt etkisini yitirecektir.

            Eşit miktarlarda kükürt ile naftalin karıştırılarak yılanların geçtiği yerlere dökülürse artık bu canlılar o alanlarda görülmeyecektir. Bu karışımın hedef dışı canlılarda veya insanlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığından güvenle kullanılabilir. Firmamızda bu amaçla kullanabileceğiniz kükürt ve naftalin karışımını bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz. Ayrıca sürüngenler ile mücadelede kullanılabilecek kimyasal yöntemler konusunda da sizlere danışmanlık vermekteyiz.  

Leave a Comment (s)

* Type Code