YEMEKLERİNİZE EŞLİK EDECEK MUM MODELLERİ

YEMEKLERİNİZE EŞLİK EDECEK MUM MODELLERİ

Romantik Yemeklerinize Eşlik Edecek Mum Modelleri

           Mum ev dekorasyonunda sevilerek ve oldukça sık kullanılan aksesuarlardandır. Özellikle bayanlar çıktıkları alışverişten mum almadan dönmezler. Bunun en büyük nedeni de eve aydınlık bir şıklık sağlamalarından kaynaklanmaktadır. Bazı kişiler de mum satın almak yerine kendi mum tasarımlarını kendileri yapmayı tercih etmektedir. Bu sayede hem kendi ev dekorasyonunu istediği şekilde oluşturmak bazen de satışını yaparak aile bütçesine katkı sağlamak isteyenler ortaya çıkmaktadır. İster mum tasarımınızı kendiniz yapın isterseniz de satın alın bazı modeller vardır ki o sezona ve içinde bulunduğunuz şartlara çok uyum sağlar. Romantik yemeklere eşlik edecek mum modellerinin seçimi de aynı şekilde uyum sağlayan tasarımlar arasından yapılmaktadır. 2017 yılında en çok tercih edilen modelleri sizler için derledik.

Klasik şamdanların yerine yaratıcı fikirler

           Romantik akşam yemekleri denildiğinde aklımıza hemen sofra dekorunda kullanılan kırmızı ya da altın varak tonlarındaki şamdanlar ve mumları gelmektedir. Ancak 2017 yılında bu modeller yerine daha yaratıcı tasarımlara yer verilmeye başlanmıştır. Şarap kadehleri ya da farklı bardak modellerinin şamdan niyetine kullanıldığı ve üzerlerine daha çok sade mumların kullanıldığı tasarımlarda genelde florial desenler, floriyal ögeler kullanılmakta, renk olarak da lila, toz pembe gibi pastel renkler harika bir şıklık yaratmaktadır. Bu tip akşam yemeği mumları yaz yemeklerinde harika alternatifler sunmaktadır.

Temalı dekoratif akşam yemeği mum modelleri          

            Sevdiğiniz kişiyle birlikte yiyeceğiniz romantik bir akşam yemeği için mum seçerken ya da tasarlarken belli kalıplara bağlı kalmanıza gerek yok. 2017 modası zaten bu özgürlüğü bize en geniş imkanlarla sağlıyor. Eğer işin içinden çıkmada zorlananlardansanız tema belirlemek sizi için harika bir yaklaşım olacaktır. Örneğin yemeğinizin teması marinse geniş bir bardak yada kavanozun içine kum, deniz kabukları ve çakıllarla bir sahil ortamı yaratıp üzerine de bir mum yerleştirerek harika bir dekor mum yaratabilirsiniz. Öte yandan sevgililer günü teması isterseniz de kırmızı kalplerle süslenmiş mumları öneriyoruz.

Kuş kafesi şamdanların verdiği hoşluk           

             Doğayla iç içe yenecek romantik yemeklerde kuş kafesi şeklinde şamdanlar sıklıkla tercih edilen mum modelleri arasında yer almaktadır. Örneğin göl ya da deniz kenarında bir romantik akşam yemeği planladığınızı düşündüğümüzde masanın etrafına yerlere serilen bu şamdanlar harika bir etki yaratacaktır. Kuş kafesi yerine kandil, vintage farklı dekoratif kafesler de mum dekorları için tercih edildiğinde harika sonuçlar yaratmaktadır. Çoğu zaman da beklenenden çok daha mutluluk verici bir akşam yemeği ve romantiklik yaratabilmektedir. Dilerseniz eskiden kalma bu tip şamdan şeklinde kullanabileceğiniz objeleriniz varsa boyayıp değerlendirebilirsiniz. İlla satın almanıza da gerek yok. Fark yaratmak istediğinizde ise plastikten yapılıp satılan yapma çiçek dallarını kafesin altına yerleştirip harika bir konsept yaratmanız güzel olacaktır.

Country tarz mum modelleri

              Country tarz dediğimiz stil modadan dekorasyona, ev tekstilinden tasarımlara kadar her yerde kısa sürede yerini almıştır. Rahat bir tarz olduğu için de önümüzdeki daha pek çok yıl tasarım dünyasındaki yerini kaybetmeyeceğe benzemektedir. Bu nedenle sevdiğiniz kişiyle birlikte planladığınız romantik akşam yemeğinin temasına da country tarz mum modelleri çok yakışacaktır. Eğer sahilde ya da bahçe gibi doğal ortamlarda açık havada bir yemek planlıyorsanız en iyi tercih country romantik mum modelleri olacaktır. Country mumlar piyasada bulunmakla birlikte kendiniz tasarımı yapmak istiyorsanız marangoza oydurduğunuz doğal desene sahip kütüklerin ortasına mum dökerek elde edebilirsiniz. Eğer kütük konusunda sıkıntı yaşıyorsanız düz şekilde döktüğünüz mumum etrafına kabuk tarçın silindirleri bağlayarak da country tarz mum tasarlayabilirsiniz. Bunları çuval ipiyle bağlayarak çok şık tasarımlar ortaya çıkarmanız mümkün.

Yorum yapabilirsiniz

*
**Yayınlanmadı
*Site url with http://
*
Ürün, karşılaştırma listesine başarıyla eklendi!