Kokulu Taş Aranjmanları

Kokulu Taş Aranjmanları

Kokulu Taş Aranjmanları Nasıl Oluşturulur?

Özel günlerde davetlilere küçük hediyeler şeklinde, bebek özel günlerinde, hediye olarak veya evlere dekoratif kullanım amacıyla çiçek ya da biblolar yerine kokulu taş aranjmanları tercih edilmektedir. Kokulu taşların bu denli yaygınlaşmalarının nedeni çok güzel tasarımlarla birleştirilebilmeleri, çiçekten daha dayanıklı ve kalıcı olmaları ayrıca davetlileri mutlu ettikleri gibi uzun süreler hatıra olarak dekoratif amaçlarla da kullanılabilmeleridir. Hobi olarak yapabileceğiniz gibi tasarımlarınıza ve el becerilerinize güveniyorsanız kokulu taş aranjmanları yaparak aile bütçenize katkı da sağlayabilirsiniz. Bu nedenle yeni başlayanlar için kokulu taş aranjmanı hakkında bilgi vermeyi uygun gördük.

Öncelikle Temayı Belirleyin

Tasarım işine başlamadan önce temayı belirlemeniz ve belirlediğiniz bu temaya göre malzeme seçimi yapmanız çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Tema belirlemede yapacağınız kokulu taş aranjmanının hitap ettiği kesimi ve ne için yapıldığını kesinlikle belirlemeniz önemlidir. Örneğin bebek için yapılacak bir kokulu taş aranjmanında ona göre figürler olacağından renk seçimlerinin de temaya göre yapılması gerekmektedir. Bebek tasarımlarında çiçeklerin yanında biberon, bebek arabası, bebek kıyafeti gibi figürler de yapılmakta olup renkler daha çok şeker pembe, mavi, toz yeşil, sarı tonlarında olmaktadır. Nikâh, düğün, söz, doğum günü gibi organizasyonlarda ise davetin genel temasına uygun olarak hareket edilmelidir. Kokulu taş aranjmanları ayrıca dekorasyon amacıyla da kullanılabilmekte, böyle durumlarda genel tasarıma uygun bir tema seçilmelidir.

Malzemelerinizi Doğru Seçerek Hazırlayın

Kokulu taş için kullanılan malzemelerin başında ana taş malzemesi, koku, kalıplar ve çeşitli boyalar gelmektedir. Ancak tasarımınıza farklı detaylar katmak isteyenler kalıptan çıktıktan sonra kokulu taş üzerinde birçok işleme ve yontma yöntemi uygulayarak detaylandırmakta ve şık aranjmanlar ortaya çıkmaktadır. Tasarım konusunda ne seçerseniz seçin doğru kalıplarla yola çıkmanız çıkacak işin şıklığı açısından çok önem taşımaktadır. Kalıplar kadar seçilen malzemenin kalitesi de belli standartların üzerinde olmalıdır. Aksi halde her ne kadar şık tasarımlar yaparsanız yapın kaliteli olmadıkları için dayanıklı ve kaliteli olmayacaklardır. Son olarak aranjmanın yapısını belirleyecek olan yardımcı malzemeler de oldukça önemlidir. Örneğin aranjman her ne kadar bir saksı içinde yapılsa da bisiklet selesi, araba ve farklı kaplar içine de kokulu taş aranjmanı yapılabilmektedir. Yine buketin bulunacağı saksının da güzel bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Hatta eğer dekoratif amaçlı kendi evinize bir tasarım oluşturacaksanız evde bulunan eski çaydanlık üstleri, demlik ya da fincanlar da kap olarak kullanılıp farklı güzel tasarımlar yaratılabilmektedir.

Kokulu Taş Aranjmanı Modelleri 2017

Kokulu taş aranjmanları kişisel zevkler ve tasarımcının becerisine, tasarım dünyasına göre şekillense de sezon trendlerinden etkilenilmemesi de mümkün değil elbette. 2017 yılının floral havasını kokulu taşlarda da hissediliyor. Ancak klasik gül buketleri artık yerini farklı çiçek figürlerine ve kuşlu süslemelere bırakmış durumda. Bebek trendlerinde ise erkek bebekler için daha marin temalı mavili tasarımlar, kız bebekler için şeker pembe tonlamalı prenses tasarımlar ön planda. 2017 yılında en çok değişiklik ise şüphesiz ki davetlerde kullanılan kokulu taş aranjmanlarında yaşanmış durumda. Çünkü tamamen tasarımcının hayal dünyasına kalmış durumda ve çok çeşitli. Moda bu diye tabir edebileceğimiz öne çıkan unsurlar yok. 2017 yılında bir kokulu taş trendi daha var ki işte bu tam da benim gibi süslü bayanlara hitap edecek cinsten. Çeşitli figürlerin kolye olarak kullanılması… Çok farklı modeller oluşturmak mümkün. Özellikle kolye çerçevelerinin içine oturtulmuş kokulu taş aranjmanlarıyla harika kolyeler oluşturabilirsiniz.

Yorum yapabilirsiniz

*
**Yayınlanmadı
*Site url with http://
*
Ürün, karşılaştırma listesine başarıyla eklendi!