OKALİPTÜS UÇUCU YAĞI

Yeni ürün

10,00 TL Vergi Dahil

OKALİPTÜS UÇUCU YAĞI 20 GR.

Daha Fazla Detaylar

1000 Adet

Okaliptüs ağacı yapraklarından elde edilen yağ yüzyıllardır çeşitli kültürlerde farklı sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan doğal ürünler arasında yer almaktadır. Okaliptüs yağının başlıca kullanım alanı solunum yolunu etkileyen rahatsızlıklar. Yağ aynı zamanda, çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde ve kas ağrılarına karşı kullanılmaktadır.

Fayadaları

Solunum Sorunları: Soğuk algınlığı, öksürük ve sinüs enfeksiyonu gibi solunum yolunu etkileyen rahatsızlıkların tedavisinde okaliptüs yağı kullanabilirsiniz. Yağ burun tıkanıklığının kısa sürede giderilmesine yardımcı olur. Bunun için burun delikleri iç tarafına az miktarda okaliptüs yağı sürün. Fazla sürmeyin çünkü ciltte tahrişe neden olabilir. Okaliptüs yağını öksürük için kullanmak istiyorsanız hazırladığınız çaya bir kaç damla damlatmanız yeterli. Sinüzit nedeniyle tıkanan burnu açmak içinse tencerede kaynattığınız suya 5-6 damla okaliptüs yağı damlatın ve 5-10 dakika buharını soluyun.

Cilt Sorunları: Yağın antiseptik ve antifungal özellikleri çeşitli cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletmek için kullanılmasını sağlamaktadır. Böcek ısırıklarına sürüldüğünde kaşıntıyı alır, egzamanın neden olduğu tahrişi azaltır. Ağız içinde bulunan yaralar için okaliptüs yağıyla karıştırdığınız suyu gargara olarak kullanabilirsiniz.

18 İLGİLİ ÜRÜN
Ürün, karşılaştırma listesine başarıyla eklendi!