SOYA LESİTİNİ E-322

Yeni ürün

30,00 TL Vergi Dahil

SOYA LESİTİNİ 750 GR.

Daha Fazla Detaylar

999 Adet

           Yağlar ve temel yağ asitlerinin kompleks bir karışımı olan lesitinin kendisi de fosforla birleşmiş bir yağdır. Vücuttaki tüm canlı hücrelerin gereksinimi olan bir lipidçeşididir. Yağımsı bir madde olan lesitin hücrenin yapısına girer.

Soya Lesitin Faydaları

• Bellek, düşünme yeteneği ve kas kontrolünde olumlu etkileri olan ve kolestrolün damar çeperlerinde birikimini önleyen bir maddedir.

• En çok bilinen özelliği yağ sindirimini sağlayıcı olmasıdır.

• Kalp damar sağlığını koruyucu etkisi olan lesitin damarlarda biriken kolestrol plaketçiklerini parçalar. Düzenli şekilde kullanılan soya lesitin kolestrolde %10 ila 20 oranında azalma sağlayabilir.

• Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar lesitinin, kan kolesterolünü azaltarak ve lipitlerin normal düzeylere gelmesini sağlayarak aterosklerozun gereiye döndürülebileceğini göstermiştir.

• Beyin fonsiyonunu güçlendirici özelliktedir. Soya lesitindeki kolin sinir hücreleri arası iletiminde görev alarak hafıza için yararlı etki oluşturur. Sinir iletiminden sorumlu olan asetilkolin denilen maddenin üretimi için lesitine ihtiyaç vardır.

30 İLGİLİ ÜRÜN
Ürün, karşılaştırma listesine başarıyla eklendi!