ASKORBİK ASİT - C VİTAMİNİ 1 KG ***1.KALİTE ORJİNAL C VİTAMİNİ***ÜCRETSİZ KARGO***HIZLI TESLİMAT**

Yeni ürün

130,00 TL Vergi Dahil

Ürün Detayları:

 

 

 

Askorbik asit, suda eritilebilen ve birçok görevi olan bir vitamindir. Çoğu hayvanlar ve bitkiler, kendi C vitaminlerini glikozdan üretebilirler. İnsanlar, bazı meyve yarasaları ve insan benzeri primatlar C vitamini üretemediklerinden bunu besinlerden almak zorundadırlar.

 

Bütün taze sebze, meyve ve etler bir miktar C vitamini içerir. Ancak C vitamini ısıya hassas olduğundan pişirmeesnasında hızla bozulur.

 

Yoğunluğu 1.65 g/cm3 , 189oC'de erir ve 192oC'de bozulmaya başlar.

 


Kullanım Alanları:

 

Askorbik asit oksijen tutma özelliğine sahip olması nedeniyle, antioksidan olarak kullanılır. Yağların ve yağlı besinlerin uzun süre saklanabilmesi, beyaz renkteki sebze ve meyvelerin kararmasının önlenmesi için kullanılır.

 

Ayrıca çabuk soğutularak dondurulmuş meyveler, erime sırasında doğal renk ve kokularını yitirir.

 

Dondurulmadan hemen önce, bu meyvelere saf askorbik asit katılarak, bu sakıncalar önlenebilmektedir. Bu işlem sonucunda, oksijen askorbik asit tarafından tutulur ve istenmeyen değişiklikleri yapamaz. Bu şekilde dondurulmuş kayısı, şeftali, elma, üzüm, muz, armut, ananas gibi meyvelerde, 25 yılı aşkın bir süredir askorbik asit, antioksidan olarak kullanılır.

 

Bunun dışında askorbik asit birçok preparatta, besin ve içeceklerin vitamince zenginleştirilmesinde kullanılır.

 

C vitamini, asitli ortamda meyve suyu üretimi sırasında oldukça kararlıdır. Bu kararlılık sitrat ve flavanoid etkisiyle güçlendirilir.

 

Et ürünlerinde, iyi kalitede pembe renk için gerekli olan nitrit konsantrasyonunu azaltmak için, indirgen olarak kullanılır ve modern ekmek üretiminde lezzet arttırıcı olarak kullanılır.

30 İLGİLİ ÜRÜN
Ürün, karşılaştırma listesine başarıyla eklendi!