Yeni
ARAP SABUNU 1 KG

ARAP SABUNU 1 KG

335188343
Yeni ürün

15,00 TL

Arap Sabunu ile Neler Yapılır?


Arap sabunu içeriğindeki doğal özler ve çok fazla kimyasal içermeyen yapısı sebebiyle çeşitli temizlik işlerinde güvenle kullanılabilir. Buna ev temizliği olduğu kadar kişisel temizliğimiz de dâhildir.


Arap Sabunu ve Saç Bakımı


Arap sabununun oldukça güçlü bir temizleyici olması ve aynı zamanda doğal bir ürün olarak üretilmesi; insanları kullanmaya teşvik eden asıl sebeptir. Son yıllarda özellikle kozmetik ürünlerde bulunan katkı maddelerinin varlığı, kimyasal unsurlar insanları daha doğal ürün tüketmeye yönlendirmiştir. Sağlık uzmanlarının bilgilendirmesiyle artık arap sabunu tıpkı eskiden olduğu gibi yeniden kullanıcıların ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir.


Saç bakımı, saç sorunları ve saç temizliği için önerilen doğal ürünlerden biri de arap sabunudur. Güzellik uzmanlarının arap sabunu hakkında söylemleri ve saçlarını arap sabunu ile yıkayan ünlülerin artması da bunda etkilidir.


Arap Sabunu ile Saç Yıkama


Eğer tamamen doğal ve işlenmemiş bir arap sabunu bulabilirseniz, saçınızı güvenle yıkayabilirsiniz. Son zamanlarda marketlerde sıklıkla gördüğümüz sıvı ya da katı halde bulunan arap sabunları, tamamen doğal değildir. İçerisinde az da olsa kimyasal malzemeler bulunduğu için saçla teması zararlı olacaktır. Bu yüzden, öncelikle arap sabunun doğal halini bulmanız gerekmektedir.


Arap sabununun doğal olup olmadığını anlamak için koklamanız yeterlidir. Eğer kokladığınızda parfüm kokusu alıyorsanız, muhtemelen doğal bir ürün değildir. Bu çeşit parfümlü, işlenmiş arap sabunu ürünlerini ev temizliğinde tercih etmelisiniz.


Doğal arap sabunu genelde aktarlarda ya da işlenmemiş, natürel ürünler satan dükkânlarda bulunabilmektedir. Bazı sabun firmaları yüzde 100 doğal, sentetik ve geleneksel yöntemlerle üretim yapmaktadırlar.


Arap sabunu kullanımı ile ilgili başlarda olumsuz deneyimler yaşamanız mümkündür. Çünkü doğal bir yapısı olan arap sabunu diğer şampuanlar gibi saçlarınızı yumuşacık yapmaz. İlk yıkamanızda saçlarınız çok sert ve mat görünümlü olabileceği gibi, taranması da bir hayli zor olabilir. Bu, başlangıçta normaldir. Şampuanla yıkadığınızda, saçlarınız daha dolgun ve sağlıklı gibi gelse de biraz sabrederek arap sabunu ile yıkamaya devam etmelisiniz. Sonuçtan memnun olacaksınız çünkü doğal sabun zamanla saçlarınızı güzelleştirecek. Şampuanlara göre çok daha etkili bir sonuç alacaksınız, üstelik de sağlıklı olduğundan emin olacaksınız. Kısacası sabunun saçlarınıza, saçlarınızın da sabuna uyum sağlaması gerekmektedir.

Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.

Değerlendirmenizi yazın

Değerlendirmenizi yazın

İLGİLİ ÜRÜNLER